Šimon Ponechal

Meno a priezvisko:

Šimon Ponechal

 Čomu sa v cechu venujem:

 Šerm dlhým mečom a čo mi povedia to urobím, pokiaľ je to v mojich silách. Najnovšie, zvyčajne na nátlak skupiny, sa mením na barda a svojim spevom rozveseľujem okolie.

 Zbrane ktoré ovládam alebo sa učím ovládať:

Dlhý meč. Rekreačne luk a kuša.

 Dátum a miesto narodenia

27.2.1991 Považská Bystrica (Biele mesto na Veternom vršku)

 Niečo o sebe, vystihuje ma:

 Zbožňujem všetko zo sveta Zaklínača. Či už sú to knihy, hry, rôzne predmety a podobne. Skrátka Zaklínač je hlboko v mojom srdci. Občas sa venujem aj LARPu a vždy sa rád zúčastním nejakej bitky, či už na Slovensku alebo v Čechách. Veľmi rád sa túlam po horách a po dolinách. Nechám sa nahovoriť na takmer akýkoľvek druh športu, no zo všetkého najviac obľubujem leňošenie. S tým si spájam pozeranie filmov a čítanie kníh prípadne článkov, najmä historického a fantasy zamerania.

 Ako som sa dostal k cechu….

 Odmala ma zaujímala história a už ako malý chlapec som sa s kamarátmi celé dni oháňal konárom a bili sme sa hlava nehlava. Väčšina z toho vyrástla, no mne tento zápal ostal a tak som sa začal venovať bláznovstvu menom LARP. Malé detské duely sa zmenili na mnohopočetné bitky s mäkčenými zbraňami. Neustále som sa však pasoval s jedným z najväčších problémov smrteľníkov a to sú peniaze a čas. A najmä vďaka tomu musela ísť záľuba penových vojen trošku do úzadia. No aj napriek tomuto neduhu ma to neustále ťahalo k historickým bojom a šermu, a tak som sa začal pohrávať s myšlienkou, že by som sa začal histórii venovať trošku vážnejšie, a stal sa členom nejakej šermiarskej skupiny. Ako divák som CTDS poznal z mnohých vystúpení a keď som už mal o trošku viac voľného času, neváhal som a len čo som sa dozvedel o nábore nováčikov tak som Cechu napísal, prišiel na prvý tréning a bol som naverbovaný.

Moje úspechy o ktoré sa chcem podeliť / pochváliť

Za ten krátky čas, čo sa seriózne venujem umeniu meča, som bol súčasťou prípravy a realizácie môjho prvého HEMA turnaja Žilinský Kumšt III v Žiline. A nebol som len nejaký zberač ranených ale rovno asistent rozhodcu a úspešne som pomohol rozhodnúť nejeden ťažký súboj.

Môj odkaz svetu alebo pre ľudí čo zvažujú podobné záľuby…

Tí, ktorí si nepripomínajú minulosť, sú odsúdení na jej opakovanie.