Miroslav Malík

Meno a priezvisko:

Miroslav Malík

 Čomu sa v cechu venujem:

Rozličným remeselným aktivitám, boju v jednotke

 Zbrane ktoré ovládam alebo sa učím ovládať:

Sečné a drevcové zbrane, luk

 Dátum a miesto narodenia 

1990, Žilina

 Niečo o sebe, vystihuje ma:

Väčšinou si potichu bastlím výrobky remesla, ktoré v ten deň predvádzam (amatérsky ovládam viacero remesiel, rád pomáham tam, kde je treba), ako introvert sa vyhýbam komunikácii s divákmi 😀 Keď však príde iniciatíva zo strany diváka, tak sa snažím odpovedať na otázky, či prehodím nejaké milé slovo. A celkom rád odpisujem vodomery…

 Ako som sa dostal k cechu….

Od malička som sa zaujímal o stredovek. O CtdS som vedel už nejaký ten piatok, no nepáčilo sa mi obdobie konca 15. storočia, ktoré skupina reprezentovala. O pár rokov neskôr som sa dozvedel o tréningoch športového šermu pod záštitou CtdS, tak som neváhal a pridal sa. Potom prišla na jednom tréningu ponuka vyskúšať si stredovekú akciu, zapáčilo sa mi, aj na obdobie 15. storočia som si privykol, aj keď na obtiahnutý kostým si nezvyknem asi nikdy 😀 Odkedy však začala skupina reprezentovať aj začiatok 14. storočia, moje nadšenie pre vernú prezentáciu života v stredoveku ešte vzrástlo.

Moje úspechy o ktoré sa chcem podeliť / pochváliť

Najväčším úspechom je spoznávať ľudí s podobnými záujmami a nadšením, ktorí ma vždy posunú ďalej.

Môj odkaz svetu alebo pre ľudí čo zvažujú podobné záľuby…
História dokáže človeka poučiť, či už v tom, že ľudia v stredoveku neboli takí hlúpi, ako sa zdá, veď už len postaviť hrad či kostol bola riadna veda (a stojí doteraz), alebo že stredovek bol napriek filmovým zobrazeniam veľmi farebný. Určite je potrebné odhodlanie a zápal pre históriu, pretože cieľom CtdS je reprezentovať dané obdobie čo najvernejšie. Netreba sa však zbytočne báť začať, náš kolektív ochotne pomôže vo všetkých ohľadoch.