Martin Kumecký

Meno a priezvisko:

Martin Kumecký
Alias:
– Kumo
– Krumo
– Kurkumo
– Rumo
– Pali
– Starký

Čomu sa v cechu venujem:

Rezbárstvo, Tesárstvo, Kuchyňa

Zbrane ktoré ovládam alebo sa učím ovládať:

Dlhý meč (Blossfechten), Štvrťpalica

Dátum a miesto narodenia:

Máj 1996, Partizánske

Niečo o sebe, vystihuje ma:

Som fanúšik fantasy príbehov. Či už v knižnej, filmovej alebo hernej podobe. Taktiež ma zaujímajú nové technológie, rád programujem a som rád, že môj koníček ma zároveń aj živí. V neposlednom rade je tu história, ktorá ma už ako malého chlapca zaujímala hlavne v kontexte vojen, zbraní a konfliktov.

Ako som sa dostal k cechu….

Už od detstva som bol zapálený pre fantasy hry. Najviac ma ovplyvňovali World of warcraft alebo Gothic séria. No čím som bol starší, tým viac ma lákalo skúsiť si „máchanie“ mečom aj v reálnom svete. Tu sa zrodila myšlienka, že ak existujú šermiarske školy pre novodobý šerm, isto niekto musí učiť aj šerm s tradičnejšími zbraňami. Vydal som sa na Google, ktorý ma najskôr zaviedol do Trenčína, čo bolo v tej dobe najbližšie mesto, v ktorom sa takéto čosi organizovalo (býval som vtedy ešte v Partizánskom). Tak moje nadšenie zostalo zatiaľ len v mojej hlave. Všetko sa zmenilo o rok neskôr, kedy som v Žiline začal tráviť viac času kvôli štúdiu na univerzite. V Novembri som si znovu vyhľadal školy šermu a tentokrát bol označený na prvom mieste Cech Terra de Selinan! Skontaktoval som sa s Filipom, prišiel som na prvý tréning a…teraz píšem ako sa to celé začalo.

Moje úspechy o ktoré sa chcem podeliť / pochváliť

Najväčší úspech je pre mňa to, že som nútený na historických udalostiach komunikovať s ľuďmi. Ako introverta ma to posúva stále vpred. Avšak je to zároveň príjemné aj pre mňa, pretože častokrát rozprávam o tom, čo ma baví a ľudia s nadšením počúvajú.

Môj odkaz svetu alebo pre ľudí čo zvažujú podobné záľuby…

Hovorí sa, že história sa stále opakuje. Väčšinou je táto veta spájaná s negatívnymi udalosťami, no my sa snažíme históriu zopakovať aj v tom jej pozitívnom zmysle. Oživujeme vtedajší spôsob života jednoduchých ľudí ale aj šľachty. Učíme sa ako svet fungoval kedysi pred stáročiami a tiež sa tieto vedomosti snažíme posunúť ďelaj, aby ľudia nezabúdali na to, čo sa už udialo. Zároveň som zistil akí neskutučne skelí ľudia vytvárajú túto komunitu. Preto odporúčam každému, kto sa zaujíma o hisótiu, aby si to prišiel vyskúšť na vlastnej koži.