Marek Gajdoš

Meno a priezvisko:

Marek Gajdoš „Brutus”,  „Skapo”

 Čomu sa v cechu venujem:

Šíreniu dobrej nálady, pomoc v remeslách, šerm, lukostreľba a šírenie posolstva pána dymu v podobe vodných fajok.

 Zbrane ktoré ovládam alebo sa učím ovládať:

 Dlhý meč (Blossfechten), Drevcové zbrane, Luk

 Dátum a miesto narodenia 

 Júl 1999, Bojnice

 Niečo o sebe, vystihuje ma:

Ľudia by ma nazvali typickým ITčkárskym introvertom, no toto tvrdenie má hneď niekoľko chýb. Nie som ITčkár ale programátor (áno je v tom rozdiel) a taktiež nie som introvert. Spoločnosť ľudí obľubujem rovnako ako aj chvíle o samote. Rád zabávam ľudí akýmkoľvek spôsobom preto som si vystupovanie na akciách celkom obľúbil. Moje aktivity v rámci cechu ma chytili natoľko, že sú to moje hlavné koníčky. Nájdete ma na tréningoch šermu, lukostreľby ale aj na historických akciách. A ak tam náhodou nebudem tak sú iba 2 možnosti. Študentské RádioX, kde si aj po ukončení školy chodím občas zavysielať alebo za mojim počítačom  s nejakou hrou na obrazovke.

 Ako som sa dostal k cechu….

 Ako človek, ktorý väčšinu svojej strednej školy presedel za počítačom som hľadal niečo, čo by ma zabavilo aj mimo toho a dokázal by som si pri tom vyčistiť hlavu. Po príchode na vysokú školu som spoznal Kuma a ten ma doviedol na šerm. Postupom času som sa dostal aj ku living history.

 Moje úspechy o ktoré sa chcem podeliť / pochváliť

 Niekde som čítal, že samochvála smrdí ale určite to nebude horšie ako moja šermiarska výbava. Najväčší úspech je že po 2 rokoch som ju vyskladal celú. Teraz už iba na tie turnaje a chváliť sa niečím reálnym…

 Môj odkaz svetu alebo pre ľudí čo zvažujú podobné záľuby…

 Keby je to ľahké, robil by to každý. Ak sa dokážeš odčleniť od normies a ísť cez svoje hranice, určite k nám zapadneš. Netreba sa báť skúšať nové veci a vystupovať z komfortnej zony pretože v nej sa človek nikam nikdy neposunie. Zážitky spojené s cechom sú pre mňa nenahraditeľné a prial by som každému, aby také mal.