Ľubica Ďurneková

Meno a priezvisko:

Ľubica Ďurneková

 Čomu sa v cechu venujem:

 Aktuálne rekreačnému degustovaniu rôznorodých pochutín na akciách :D. …… momentálny post skupinového Inkvizítora. 😀  Primárne sa zaujímam komplexne o problematiku dejín každodennosti stredovekého človeka a mesta v Uhorsku na konci 15.storočia. Tiež sa venujem najmä dámskemu odievaniu v našom prostredí na konci 15. storočia. Snažím sa to doplniť aj praktickými skúsenosťami zo šitia.

 Zbrane ktoré ovládam alebo sa učím ovládať:

 Začínala som s dlhým lukom, základy šermu s jeden a pol ručným mečom, bývalý strelec z ručníc.

 Dátum a miesto narodenia

November 1993, Žilina

 Niečo o sebe, vystihuje ma:

 Som dcéra, sestra, vnúča, partnerka a kamarátka a snažím sa to robiť najlepšie ako viem. V rámci možnosti 😀

Inými slovami tiež: ,, I drink and know things.“ 😀 😀 😀

 Ako som sa dostal k cechu….

 Môj záujem k histórií a k jej priblížení bol natoľko silnejší než zdravý rozum, že som sa ocitla v tejto skupine.

 Moje úspechy o ktoré sa chcem podeliť / pochváliť J

 Jeden z najväčších životných úspechov bolo práve dostať sa do tejto skupiny, ktorá ma kreovala, obklopila priateľmi a pomohla určiť môj životný smer. Ukončila som magisterské štúdium archívnictva a histórie na FIF UK v Bratislave a svojimi znalosťami a mojou maličkosťou sa snažím vrátiť skupine to, čo mi pred 13 rokmi dala.

 Môj odkaz svetu alebo pre ľudí čo zvažujú podobné záľuby…

 Rekonštrukcia histórie je krásna no zložitá vec. Spája príjemné z užitočným, introvertov s extrovertmi, rum a borovičku :D. Je to záľuba, ktorá garantuje množstvo zábavy, zážitkov, nových ľudí, no zároveň ponúka možnosť nazerania na dejiny a históriu novým spôsobom. V neposlednom rade prenáša na nás bremeno zodpovednosti vykresľovať a šíriť o histórií pravdivé poznatky najmä medzi pospolitý ľud, ktorý sa nechal opantať zvrátenými historickými predstavami hollywoodskych režisérov ?.