Alexandra Gloserová

Meno a priezvisko:

Alexandra Gloserová

 Čomu sa v cechu venujem:

Primárne sa venujem šermu a lukostreľbe, potom sú to teda stredoveké akcie.

 Zbrane ktoré ovládam alebo sa učím ovládať:

Zo zbraní, ktorých výučbu ponúka náš cech najlepšie ovládam streľbu z luku, ktorej sa venujem už krásnych 5 rokov. Už druhý rok sa učím ovládať dlhý meč. V budúcnosti by som sa rada čo-to naučila o boji s mečom a štítkom, poprípade s rapírom. Úplny začiatočník som v boji s drevcovými zbraňami.

 Dátum a miesto narodenia 

Október 2003, som z krásneho malebného mestečka Bytča

 Niečo o sebe, vystihuje ma:

Ako som uviedla, pochádzam z Bytče, mám dvoch bratov a inak celkovo veľkú rodinu. Som zábavná (aspoň dúfam), komunikatívna a spoločenská. Medzi moje záľuby mimo cechu (šerm, lukostreľba…) patrí bicyklovanie, lyžovanie, vo voľnom čase rada tvorím alebo teda skrášľujem rôzne predmety ( krabičky, obaly, a vlastne čokoľvek čo vás napadne) mixedmedia technikou (technika ktorá využíva viacero vývtvarných techník ako je napríklad dekupáž), ďalej určite scrapbooking (technika ktorá pozostáva z tvorby z papiera

Môžu to byť rôzne pohľadnice, albumy, krabičky…) ďalej sa už piaty rok venujem literárno-dramatickému odboru v ZUŠ v Bytči. No a v neposlednej rade medzi moje veľké záľuby patrí pečenie tôr, ktorým sa venujem už 4 roky. Rada upečiem aj na objednávku, či už rodine, známym alebo niekomu úplne cudziemu. Keď som pri pečení, určite nesmiem zabudnúť na zdobenie medovníkom ktorému sa venujem prakticky od malička a k čomu ma priviedla moja mama, no odvtedy hlavne posledné roky som túto záľubu priviedla už na vyšší level.

 Ako som sa dostal k cechu….

K cechu som sa dostala vlastne cez mojich bráškov, ktorí už chodili na lukostreľbu nejaké dva roky a ja som sa občas na nich prišla pozrieť, vyskúšala si párkrát vystreliť z luku a tak som sa dostala tam kde som.
Moje úspechy o ktoré sa chcem podeliť / pochváliť 

Viac menej čo sa týka úspechov asi nemám nijaké vyššie úspechy čo by niekoho zaujímali, no ja som celkovo človek čo rád súťaží a skúša nové veci a nevzdáva sa, čiže aj malé úspechy ktoré mám, vedú k veľkému víťazstvu.

Môj odkaz svetu alebo pre ľudí čo zvažujú podobné záľuby…

Určite by som rada odkázala každému, že ak niečo chceš… choď si za tým a choď za svojimi snami. Neboj sa nových vecí, neboj sa skúšať. Aj keď urobíš chybu, tá je predsa na to aby si sa poučil/poučila. V konečnom dôsledku, nemáš čo ľutovať.